Aktualności

Aktualności

DAJ SPOKÓJ na pudle

Krakowsko–saletyński zespół DAJ SPOKÓJ z sukcesem zadebiutował na Liście z Mocą Radia RDN. To duże wyróżnienie dla kapeli, która od kliku lat jest obecna na rynku muzyki chrześcijańskiej.

Dębowiec gościł VIP-ów spotkania młodzieży

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w niedzielę 11 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, które wspierają organizację Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych.

"Królowie jadą z wielką gromadą…" (video)

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w wielu miejscowościach w całej Polsce przeszły Orszaki Trzech Króli. W tę inicjatywę włączyły się również nasze parafie w Kobylance i Trzciance.

Saletyni z młodzieżą w Pradze (video)

W stolicy Republiki Czeskiej zakończyło się 37. Europejskie Spotkanie Młodych. Z naszej parafii w Rzeszowie pod opieką saletynów: ks. Jakuba Pawłowskiego, ks. Kamila Pękalskiego i ks. Karola Tomczaka wyruszyła ponaddwustuosobowa grupa młodych.

Bilans Bożych inwestycji

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób pomogliśmy naszym współbraciom zmieniać świat na misjach na lepsze – podsumowuje ubiegłoroczną działalność Saletyńskich Dzieł Misyjnych ich dyrektor ks. Paweł Bryś MS.

Życzenia Rady Prowincjalnej na Boże Narodzenie i nowy rok

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się nowego roku chcemy Wam złożyć serdeczne życzenia.

Spowiedź u saletynów (video)

W przedświątecznym zabieganiu nie zapominajmy o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. To dobry czas, by pojednać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

PAS o Janie Chrzcicielu

Piątkowa Aktywacja Serca to czuwanie modlitewne, które odbywa się w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. Ostatni PAS już po raz kolejny był wspólnym dziełem sióstr albertynek i księży saletynów.

Były tancerz i steward został księdzem

Urodzony na Hawajach saletyn Edwin Damien Conselva 3 stycznia br. został wyświęcony na kapłana w swojej rodzinnej parafii pw. św. Józefa w Waipahu.

„Wertep”, czyli jasełka

W uroczystość Bożego Narodzenia przed pasterką, tak samo jak w poprzednich latach, dzieci z parafii w Busku odegrały jasełka.

Facebook i Franciszek we Francji

Z okazji planowanej wizyty ojca świętego we Francji w 2015 r. specjalnie utworzony fanpage zaprasza użytkowników Facebooka, by „lajkowali” miejsca, w których chcieliby spotkać się z papieżem. Między nimi znajduje się sanktuarium w La Salette.

Z wizytą u Królowej Gór (wideo)

Czesi to nasi południowi sąsiedzi i wydawać by się mogło, że ich dobrze znamy. A czy znamy Kościół w Republice Czeskiej?

Modlitwa i wsparcie dla Kościoła na Wschodzie (video)

Co roku w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Już po raz drugi ma on szczególny charakter ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie.

Godność człowieka i pokój na świecie (video)

Dziś – 1 stycznia – obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie 48. Światowy Dzień Pokoju. Zachęcamy Was do zapoznania się z treścią papieskiego orędzia z tej okazji.

Papież pomógł w porozumieniu Kuby z USA

Po 53 latach wrogości Stanom Zjednoczonym i Kubie udało się ponownie nawiązać stosunki dyplomatyczne.

Strony