Aktualności

Aktualności

Jak „ćwierkać” o Kościele?

Social media, monitoring i analiza mediów oraz prawo prasowe i autorskie – to główne tematy zakończonych warsztatów rzeczników i pracowników mediów kościelnych. Wygenerowany podczas szkolenia hashtag #‎rzecznicy2015‬ w dniach 23–25 listopada znalazł się w pierwszej dziesiątce ‪#‎PolandTrends‬ na Twitterze.

Jesienne Drzwi Otwarte (zapowiedź)

Jak wygląda życie kleryka? Po co jest seminarium duchowne? Tego dowiedzą się uczestnicy Drzwi Otwartych w seminarium saletynów w Krakowie.

Spotkanie odpowiedzialnych za Szkołę

„Wezwani do wyjścia, by szukać” – pod takim hasłem 14 listopada odbyła się Rada Katolickiej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa, prowadzonej przez nasze zgromadzenie.

Spotkania saletyńskie – podsumowania i plany

„Przewidywać i planować to, co ma się robić, a po zrobieniu zbadać to i ocenić – oto najpewniejsze zasady dobrego działania” – pisał już w XVI wieku św. Ignacy Loyola.

Wszystkich Świętych po saletyńsku

Wspólna modlitwa za zmarłych, bale świętych dla dzieci, maraton filmowy dla młodzieży – to tylko kilka sposobów na przeżycie uroczystości Wszystkich Świętych.

Niezwykły jubileusz księdza Józefa

– Ta kaplica przeżywała już różne wydarzenia, ale 60 rocznica święceń kapłańskich zdarza się w tym miejscu pierwszy raz – powiedział rektor seminarium saletynów, witając uczestników jubileuszu święceń ks. Józefa Mitusia MS.

O depresji w Centrum Pojednania

Według Światowej Organizacji Zdrowia stanowi obecnie czwarty główny problem zdrowotny na świecie. Dotyka 10% populacji, bez względu na płeć, wiek i wykształcenie. Jak zdobyć przewagę nad tą chorobą?

Prowincjał saletynów w Konsulcie KWPZM

Podczas zebrania plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich prowincjał polskich saletynów ks. dr Andrzej Zagórski MS został wybrany członkiem Konsulty KWPZM.

Jak głosić słowo Boże?

Referat Misyjno-Rekolekcyjny naszej prowincji był organizatorem warsztatów dla rekolekcjonistów i misjonarzy ludowych. Ich gościem był dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski.

Klerycy rozpoczęli studia

Seminarium duchowne saletynów 8 października rozpoczęło rok akademicki 2015/2016. W ramach inauguracji odbyło się sympozjum interdyscyplinarne pod hasłem „Jeden duch i jedno serce (Dz 4,32). Życie konsekrowane”.

Pożegnaliśmy brata Alberta

Był jednym z najbardziej charakterystycznych członków międzynarodowej wspólnoty zakonnej w La Salette. Br. Albert Girard MS zmarł 17 listopada 2015 r.

Polski saletyn proboszczem w Rzymie

W niedzielę 15 listopada nowym administratorem parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzymie został asystent generalny naszego zgromadzenia ks. Henryk Przeździecki MS.

Nowy prowincjał w USA

Kapituła prowincji Maryi Matki Obu Ameryk 22 października br. dokonała wyboru nowego przełożonego prowincji i jego rady.

Weekend o trudnym błogosławieństwie

Jak rozumieć zdanie Jezusa: „Błogosławieni cisi”? Jakie ma ono znaczenie dla młodych chrześcijan? – odpowiedzi na te i podobne pytania poszukiwali uczestnicy spotkania w Krzywym Rogu.

Słowackie spotkania osób rozwiedzionych

Już po raz drugi w Chrenovcu odbyły się rekolekcje dla osób, które po rozwodzie cywilnym żyją w samotności. Tematem przewodnim weekendowego skupienia było pojednanie.

Strony