Aktualności

Aktualności

Szkoła muzyki i dialogu w alpejskim sanktuarium (zapowiedź)

Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Katolicki we Lwowie od 1 do 6 września br. organizują w sanktuarium w La Salette szkołę letnią pod hasłem „Muzyka liturgiczna: narzędzie dialogu ekumenicznego”.

Trzeźwi z Jezusem (zapowiedź)

W niedzielę 28 czerwca w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu odbędzie się comiesięczne spotkanie trzeźwościowe.

Saletyński film o niezwykłym męczenniku

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie 18 czerwca odbyła się premiera dokumentu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola”.

Genialny Plan Stwórcy, czyli młodzież znów spotka się w Dębowcu! (zapowiedź)

Już po raz 28 sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej będzie gościło młodzież nie tylko z całej Polski, lecz także z krajów sąsiednich. Tegoroczne MSSM odbędzie się w dniach 6–11 lipca.

Saletyński „mundial” w Trzcinicy

W drugi weekend czerwca do zawodów stanęło 20 drużyn ministranckich z Polski, Czech i Słowacji. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej odbył się w dniach 12-14 czerwca.

Spotkanie dzieci Króla

Dobiegło końca III Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Wzięło w nim udział blisko półtora tysiąca uczniów szkół podstawowych z opiekunami.

Premiera filmu o św. Andrzeju Boboli (zapowiedź)

W Auli Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 18 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się premiera filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola” w reżyserii Edyty Szostek i Agnieszki Pers z Krzysztofem Ziemcem jako narratorem.

Trzecie Saletyńskie Spotkanie Dzieci już wkrótce (zapowiedź)

Ciekawi goście, wspólna modlitwa, taniec i wiele radości – te i inne atrakcje jeszcze przed rozpoczęciem wakacji czekają na najmłodszych w Kobylance.

Weekend na Koszalińskiej

Nasze seminarium duchowne w Krakowie od 22 do 24 maja gościło trzydziestu uczestników Drzwi Otwartych.

Saletyn otrzymał habilitację z teologii

Rada Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie 18 maja br. nadała naszemu współbratu ks. dr. Janowi Kalniukowi MS stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych.

Bp Wątroba: Powołanie jest zawsze tajemnicą

Podczas uroczystości odpustowych w Dębowcu w niedzielę 17 maja odbyła się pielgrzymka osób konsekrowanych z diecezji rzeszowskiej. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób.

Odpust z kapłańskim jubileuszem

Tegoroczny odpust majowy w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu miał dwa akcenty: jubileusz 25-lecia kapłaństwa misjonarzy saletynów oraz pielgrzymkę osób konsekrowanych z diecezji rzeszowskiej.

Ukraina uczciła patrona rzeczy zagubionych

W Olesku i Nikopolu 13 czerwca odbyły się uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy, XIII-wiecznego teologa i kaznodziei.

Właściwie ocenić i skutecznie działać

W Luandzie w Angoli 20 maja rozpoczęło się spotkanie Rady Zgromadzenia. Potrwa ono trzy tygodnie.

Wspaniały dar dla Buska

Od 8 maja parafia pw. św. Stanisława w Busku na Ukrainie cieszy się posiadaniem relikwii swojego Patrona.

Strony