Aktualności

Aktualności

Saletyn otrzymał habilitację z teologii

Rada Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie 18 maja br. nadała naszemu współbratu ks. dr. Janowi Kalniukowi MS stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych.

Bp Wątroba: Powołanie jest zawsze tajemnicą

Podczas uroczystości odpustowych w Dębowcu w niedzielę 17 maja odbyła się pielgrzymka osób konsekrowanych z diecezji rzeszowskiej. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób.

Odpust z kapłańskim jubileuszem

Tegoroczny odpust majowy w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu miał dwa akcenty: jubileusz 25-lecia kapłaństwa misjonarzy saletynów oraz pielgrzymkę osób konsekrowanych z diecezji rzeszowskiej.

Ksiądz Zbigniew odszedł do Pana

W niedzielę 10 maja zmarł nasz Współbrat ks. Zbigniew Czuchra MS. Był gorliwym kapłanem i zakonnikiem, gorącym patriotą, utalentowanym poetą.

Odpust majowy w dębowieckiej bazylice (zapowiedź)

Już ponad 80 lat w trzecią niedzielę maja w Dębowcu gromadzą się czciciele Matki Bożej Saletyńskiej. W tegoroczny odpust wpisuje się jubileusz 25-lecia kapłaństwa misjonarzy saletynów.

Modlitwa, młodość, integracja

Od 24 do 26 kwietnia w Pstrągowej wspólnoty oazowe z parafii saletyńskich w Dębowcu, Krakowie i Rzeszowie uczestniczyły w rekolekcjach poświęconych modlitwie osobistej.

Święto naszej prowincji

Co roku w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski polska prowincja Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów obchodzi swoje święto. Z tej okazji ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS skierował do współbraci okolicznościowy list.

Módlmy się o powołania! (video)

W IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce w tej intencji duszpasterze i wierni modlą się przez cały tydzień.

Propozycje ewangelizacyjne (zapowiedź)

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Filipa zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie kursach Filipa i Pawła.

Właściwie ocenić i skutecznie działać

W Luandzie w Angoli 20 maja rozpoczęło się spotkanie Rady Zgromadzenia. Potrwa ono trzy tygodnie.

Wspaniały dar dla Buska

Od 8 maja parafia pw. św. Stanisława w Busku na Ukrainie cieszy się posiadaniem relikwii swojego Patrona.

Zapraszamy na zagraniczne strony saletynów

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w saletyńskim świecie w Szwajcarii czy na Ukrainie? Wpisz odpowiedni adres w przeglądarkę internetową!

A mury rosną…

Trwa budowa kościoła i centrum duszpasterskiego w Považskiej Bystricy na Słowacji.

Spotkanie młodzieży w Krzywym Rogu

Zakończył się siódmy już Weekend z Bogiem w Krzywym Rogu. Od 1 do 3 maja młodzież rozważała obietnicę Jezusa: „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”.

Zjazd saletynów na Ukrainie

W ostatnich dniach kwietnia w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Koziatynie odbyło się spotkanie wszystkich saletynów pracujących na Ukrainie.

Strony