Aktualności

Aktualności

Miasto Królowej Różańca (wideo)

Busk – miasto położone na Kresach, kiedyś w Polsce, dziś na terenie Ukrainy. Od początku XVII wieku opiekę nad nim roztacza Matka Boża Różańcowa.

Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie (wideo)

Podczas 368. zebrania plenarnego KEP biskupi postanowili, że 5 niedziela Wielkiego Postu 22 marca br. będzie obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie.

Bardzo saletyńska droga krzyżowa (zapowiedź)

Duszpasterze sanktuarium w Dębowcu 21 marca br. zapraszają mężczyzn do wspólnego przejścia drogi krzyżowej z Dębowca do Kobylanki.

Ukraina, rock i Daj Spokój

Co ma wspólnego rockowy zespół „Daj Spokój” z saletynami? To proste pytanie! Wokalistą zespołu jest saletyn ks. Grzegorz Szczygieł.

Zmarł ks. Roman Gorczyński MS

Z żalem oraz nadzieją na spotkanie w wieczności informujemy, że 11 marca br. odszedł do Pana nasz Współbrat ks. Roman Gorczyński MS.

Oni nie są poza Kościołem

Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu od 6 do 8 marca po raz kolejny gościło uczestników rekolekcji dla małżeństw niesakramentalnych.

Zjazd formacyjny młodych saletynów

Spotkanie odbywało się od 25 do 28 lutego w Krakowie. Uczestniczyło w nim 20 współbraci z placówek w Polsce i za granicą, wyświęconych w latach 2009-2014.

Rekolekcje wielkopostne w bazylice

W pierwsze dni Wielkiego Postu dębowiecka wspólnota zakonna i czciciele Matki Bożej uczestniczyli w rekolekcjach, które prowadził biskup pomocniczy z Kamieńca Podolskiego Jan Niemiec.

Lektorat i akolitat – w drodze do kapłaństwa

Tradycyjnie już pierwsza niedziela Wielkiego Postu jest w naszym seminarium dniem udzielania posług kandydatom do kapłaństwa.

Książę Michał zapanował w Olsztynie

Na rekolekcje wielkopostne połączone z nawiedzeniem parafii przez figurę św. Michała Archanioła z Gargano olsztyńscy saletyni zaprosili całe miasto.

Ważne słowa o czystości i zazdrości

„Zryw duchowy” – tak bp Jan Wątroba określił lutowy dzień skupienia w Dębowcu. Ordynariusz rzeszowski 16 lutego poprowadził ćwiczenia duchowe dla osób konsekrowanych.

Kapituła w Dębowcu dobiegła końca

Istotnymi punktami piątego, ostatniego dnia obrad Kapituły Prowincjalnej były wybór członków Rady Prowincjalnej oraz głosowanie nad postulatami wniesionymi do Kapituły.

Saletyni wybrali prowincjała

Najważniejszym punktem IV dnia obrad Kapituły Prowincjalnej był wybór przełożonego prowincji Matki Bożej Królowej Polski.

Głośny film z przesłaniem pro-life (wideo)

Premiera tego obrazu nieprzypadkowo zbiega się z obchodami Narodowego Dnia Życia oraz Dnia Świętości Życia – 24 i 25 marca. Niebawem będą też w Polsce gościć reżyser i odtwórczyni głównej roli w filmie.

Saletyński temat roku

Rok 2015 Zgromadzenie Misjonarzy Matki Bożej z La Salette obchodzi jako Rok Pojednania, Sprawiedliwości i Pokoju.

Strony