Aktualności

Aktualności

Modlitwą chronić stworzenie

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będzie on obchodzony w Kościele katolickim już od tego roku 1 września, tak jak w Kościele prawosławnym.

Głęboko o pojednaniu

W Dębowcu w dniach 14–22 sierpnia odbyły się kolejne już rekolekcje lectio divina o pojednaniu.

Nowa wersja witryny „Posłańca”

Od kilku dni strona internetowa „La Salette – Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej” ma świeżą odsłonę.

Saletyn profesorem belwederskim

Z radością informujemy, że nasz współbrat ks. Janusz Kręcidło MS otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych. Nominację podpisał 17 lipca Prezydent RP Bronisław Komorowski. To pierwszy polski saletyn, który uzyskał najwyższy tytuł naukowy. 

Saletyńskie ćwierkanie i MMS-y

Już po raz drugi we wrześniu saletyni będą publikować MMS-y. Co kryje się pod tym skrótem?

Złoty jubileusz brata Wojciecha

Dokładnie w 50 rocznicę złożenia pierwszych ślubów zakonnych 15 sierpnia 2015 r. br. Wojciech Durlak MS dziękował za łaskę powołania do życia konsekrowanego.

„Do Maryi chodź…”

W sierpniu wiele pielgrzymek z różnych stron Polski zmierza do sanktuarium Czarnej Madonny. Jak co roku kilka grup prowadzili misjonarze saletyni.

Amoniaczki opanowały Dębowiec

W niedzielę 26 lipca br. w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej odbył się I Dębowiecki Festiwal Amoniaczków. Gościem specjalnym była znana ze swoich książek kulinarnych siostra Anastazja.

A może i ciebie Pan Bóg woła?

Podobnie jak w ubiegłych latach, w lipcu i sierpniu w seminarium duchownym Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie odbywają się rozmowy wstępne przed przyjęciem do zgromadzenia.

Rodziny saletynów w domu Matki

Trzeci weekend lipca w sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu to tradycyjnie czas spotkania bliskich i przyjaciół księży saletynów.

Święto na górze objawienia

W sanktuarium w La Salette 14 i 15 sierpnia odbyły się doroczne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP. Uczestniczyli w nich kard. André Vingt-Trois z Paryża i abp Hervé Giraud z archidiecezji Sens-Auxerre.

REJS z Maryją i świętym Franciszkiem

Dobiegło końca IV Europejskie Spotkanie Młodzieży Saletyńskiej (Rencontre Européenne de Jeunes Salettines). Tym razem odbywało się ono w Salmacie we Włoszech w dniach 30 lipca – 4 sierpnia.

Polscy wolontariusze w Busku

Już po raz szósty w drugim i trzecim tygodniu lipca uczniowie i studenci z Dolnego Śląska wraz ze swoimi opiekunami porządkowali polskie cmentarze na Kresach.

Ukraińscy ministranci wypoczywali w Karpatach

Osiemnastu ministrantów z Buska, Łanowic i Nikopola uczestniczyło we wczasorekolekcjach zorganizowanych przez saletynów w Skolem w obwodzie lwowskim.

PPP na półmetku

W sanktuarium Matki Bożej w La Salette trwa przygotowanie do ślubów wieczystych. Uczestniczy w nim 42 młodych saletynów i saletynek z całego świata.

Strony