Aktualności

Aktualności

Zakończył się Rok Życia Konsekrowanego (video)

W święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego diecezja rzeszowska zakończyła obchody Roku Życia Konsekrowanego. Polscy saletyni i saletynki w tym dniu uczestniczyli w uroczystościach w katedrze rzeszowskiej.

Być lepszym księdzem

Pomoc małżeństwom w kryzysie, spowiedź ludzi młodych – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tegorocznego spotkania formacyjnego młodych księży w Zakopanem.

By lepiej rozumieć siebie

„Stres i wypalenie w życiu konsekrowanym” – pod takim hasłem w dniach 29-31 stycznia w Centrum Pojednania w Dębowcu odbyła się sesja rekolekcyjna.

DAJ SPOKÓJ w trasie

Saletyńsko-krakowski zespół DAJ SPOKÓJ nie pozwala o sobie zapomnieć. Obecnie muzycy zapraszają wszystkich na wspólne spędzenie końcówki karnawału.

Rok 2015 w Dębowcu w liczbach

Bazylika dębowiecka to najważniejsze w Polsce sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Od ponad 100 lat przybywają tutaj tysiące pielgrzymów. Jak w statystykach przedstawia się miniony rok?

Przyjaciele MSSM w Dębowcu

Bez nich nie udałoby się zorganizować Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych. Dzięki nim uczestnicy są bezpieczni, mają nocleg i dobre jedzenie.

„Trzej Królowie podarunki oddają…” (video)

Już od kilku lat w inicjatywę Orszaku Trzech Króli włączają się aktywnie nasze parafie w Kobylance, Trzciance i Olsztynie.

Dziecięce kolędowanie w dębowieckiej bazylice

„Wśród Nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi” oraz inne kolędy rozbrzmiały 3 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Wykonawcami były dzieci, które przyniosły także wypisane i zbierane w czasie Adwentu dobre uczynki.

Nowy prowincjał w Indiach

Obradująca w dniach 27–30 stycznia w Bangalore kapituła prowincji pw. Najświętszej Maryi Panny Matki z La Salette wybrała nowe władze.

Nowe władze w Argentynie

Region Argentyna–Boliwia pw. Matki Bożej Królowej Apostołów od 27 stycznia ma nową radę.

Jak budować pokój?

Zakończyło się dziewiąte już spotkanie młodzieży w Krzywym Rogu na Ukrainie. Jego tematem były słowa Jezusa: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”.

Brama Miłosierdzia u Królowej Gór

Spośród kościołów należących do polskiej prowincji saletynów nie tylko bazylika w Dębowcu, lecz także sanktuarium w Bozkovie w Czechach cieszy się w Roku Miłosierdzia przywilejem posiadania Drzwi Świętych.

Pożegnaliśmy ks. Bernharda Webera

W piątek 8 stycznia zmarł nasz współbrat ze Szwajcarii ks. Bernhard Weber MS. Jego pogrzeb odbędzie się 23 stycznia w Mörschwil.

Nowa rada prowincji angolańskiej

Obradująca w dniach 5–8 stycznia kapituła prowincji pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Pokoju wybrała nowe władze.

Jak się żyje w habicie?

Pierwszy w 2016 roku numer „Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej” poświęcony jest powołaniu do życia konsekrowanego.

Strony