Saletyni.pl

Aktualności

Ks. Zdzisław Boguszewski MS odszedł do Pana

30 sierpnia 2014
Z żalem informujemy, że w czwartek 28 sierpnia w Bayerbach (Niemcy) zmarł ks. Zdzisław Boguszewski MS. Jego pogrzeb odbędzie się 5 września w Trzciance.

Młodzi w Łanowicach o Niebieskim Ojcu

25 sierpnia 2014
„Mój ojciec” – to hasło jubileuszowego X Spotkania Młodzieży w Łanowicach na Ukrainie. Odbywało się ono w dniach 20–24 sierpnia.

Święto parafii w Krzywym Rogu

16 sierpnia 2014
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to dla parafii księży saletynów w Krzywym Rogu dzień dorocznego odpustu.

Dwudniowe uroczystości w La Salette

15 sierpnia 2014
W sanktuarium w La Salette 14 i 15 sierpnia odbyły się obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP. Uczestniczył w nich kard. Jean-Pierre Ricard z Bordeaux.

Saletyni pielgrzymują na Jasną Górę

06 sierpnia 2014
Sierpień to miesiąc, w którym do sanktuarium Czarnej Madonny rusza najwięcej pielgrzymek z różnych stron Polski. Wśród nich są także grupy prowadzone przez saletynów.

REJS dobiegł końca

04 sierpnia 2014
W Mörschwil w Szwajcarii 2 sierpnia zakończyło się III Europejskie Spotkanie Młodzieży Saletyńskiej (Rencontre Européenne de Jeunes Salettines).

Spotkanie rodzin saletynów

22 lipca 2014
Jak co roku w trzeci weekend lipca sanktuarium w Dębowcu gościło rodziców, rodzeństwo i krewnych misjonarzy saletynów.

Nasi nowi kandydaci

14 lipca 2014
13 i 14 lipca odbyły się rozmowy wstępne do naszego zgromadzenia. Rada prowincjalna przyjęła siedmiu kandydatów.

Do zobaczenia za rok! (wideo)

13 lipca 2014
W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 12 lipca zakończyło się 27 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych.

O mediach i rodzinie w piąty dzień MSSM-u (wideo)

11 lipca 2014
Czym są dzisiejsze środki przekazu i reklama? Jak budować prawidłowe relacje w rodzinie? – nad tym razem z zaproszonymi gośćmi zastanawiali się uczestnicy spotkania w Dębowcu.

„Staraj się podjąć decyzję mądrą, odrzuć zło, wybierz dobro” (wideo)

10 lipca 2014
Ksiądz raper Jakub Bartczak, niepełnosprawny zdobywca biegunów Janek Mela z rodzicami oraz zespół Maleo Reggae Rockers byli gośćmi czwartego dnia 27. MSSM w Dębowcu.

O św. Andrzeju Boboli w „Posłańcu”

10 lipca 2014
Najnowszy numer „Posłańca” jest w większości poświęcony „Duszochwatowi”. Teksty, które trafiają do rąk czytelników powstały dlatego, że poznanie tego świętego zmieniło życie ich autorów lub ciągle skłania do duchowej refleksji.

Dobre słowo i dobra muzyka w Dębowcu (wideo)

09 lipca 2014
Ks. Piotr Pawlukiewicz, Andrzej Wronka i zespół eSPé – tych gości nie trzeba szczególnie przedstawiać. Dzięki nim w trzeci dzień 27. MSSM było czego posłuchać i nad czym pomyśleć.

Dzień pojednania i wolności w Dębowcu (wideo)

08 lipca 2014
Drugi dzień Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych tradycyjnie jest dniem spowiedzi. Tego roku uczestnikom posługiwało prawie stu kapłanów.

Wystartowało Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych (wideo)

07 lipca 2014
W poniedziałek 7 lipca w Dębowcu rozpoczął się największy na Podkarpaciu festiwal młodych. Do sanktuarium Maryi Płaczącej przyjechało ponad dwa tysiące sześćset uczestników.

Strony

Najnowszy BIS: 2014-7

Posłaniec MBS (2014-5)

Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą drogą, od której człowiek nie może się odłączyć.

Jan Paweł II
Gratissimam sane

Ocalić pamięć MS
 

 

Społeczność MS