Aktualności

Aktualności

O modlitwie w saletyńskim czasopiśmie

Ostatni w tym roku numer „Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej” poświęcony jest dobrej modlitwie.

Rok Życia Konsekrowanego – zaproszenie na Jasną Górę

Pierwsza niedziela Adwentu, 30 listopada, zgodnie z decyzją papieża Franciszka rozpocznie w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. W Polsce rozpoczną go uroczystości na Jasnej Górze.

Komunikat na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Z okazji rozpoczęcia w Kościele Roku Życia Konsekrowanego Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego KEP bp Kazimierz Gurda wystosował okolicznościowy komunikat.

Rozpoczęły się przygotowania do SSD i MSSM

Spotkanie organizatorów Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu i Saletyńskich Spotkań Dzieci w Kobylance odbyło się w dniach 8-10 listopada w domu rekolekcyjnym sióstr kanosjanek w Gosławicach.

Biwak z Hiobem

„Cierpienie – odwieczny skandal Boga?” – to temat biwaku modlitewnego w Łomnicy, który zorganizowała trzcianecka wspólnota Ruchu Światło-Życie.

Saletyni rozpoczęli współpracę z Biletem dla Brata

Umowa ma na celu pomoc w zorganizowaniu przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa osobom pochodzącym z saletyńskich parafii na Białorusi i Ukrainie.

Seminarium saletynów otwiera drzwi (zapowiedź)

Czy życie w seminarium jest trudne? Co kleryk robi w wolnym czasie? Dowiedzą się uczestnicy Drzwi Otwartych w saletyńskim seminarium.

Głosić słowo Boże wszystkim i wszędzie

W dniach 27–28 października Referat Misyjno-Rekolekcyjny naszej prowincji zorganizował kolejne już warsztaty dla rekolekcjonistów i misjonarzy ludowych.

Wspomnienie męczennika komunizmu

30 lat temu 19 października funkcjonariusze UB uprowadzili i zabili ks. Jerzego Popiełuszkę. Za jego osobę dziękowano w Rzeszowie w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej.

Filipińscy saletyni wybrali prowincjała i radę

Obradująca w dniach 11–14 listopada kapituła prowincji pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Nadziei wybrała nowe władze prowincji.

„Serdeczny” Weekend z Bogiem

W parafii saletyńskiej w Krzywym Rogu od 7 do 9 listopada odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z zachodniej Ukrainy.

Aplauz dla „Imagine” na saletyńskich dniach kina

Piąte Dni „Kino i Pojednanie” w sanktuarium Matki Bożej w La Salette dobiegły końca. Podczas tegorocznej edycji zatytułowanej „Lęk przed innym” („La peur de l’autre”) nie zabrakło polskich akcentów.

Zmiany w prowincji brazylijskiej

Członkowie kapituły prowincji pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 30 października wybrali nową radę prowincjalną.

„Saletyńskie Łanowice” w Youtube (wideo)

Ważną rolę w kształtowaniu odpowiedzialności za misje odgrywa informacja. Na koniec Tygodnia Misyjnego przedstawiamy felieton filmowy o jednej z naszych placówek misyjnych – sanktuarium w Łanowicach.

Pomódl się za saletynów na misjach!

Trwający w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny to dobra okazja, by modlitwą wesprzeć także posługę misyjną saletynów.

Strony