Aktualności

Aktualności

Bliscy saletynów w domu Matki

Trzeci weekend lipca w sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu to czas spotkania rodziców i rodzeństwa misjonarzy saletynów.

Zmarł ks. Józef Źrebiec MS

Wierząc w życie wieczne, z żalem informujemy, że w poniedziałek 18 lipca odszedł do Pana nasz współbrat ks. Józef Źrebiec MS.

A może Bóg cię wzywa?

Podobnie jak w poprzednich latach, w lipcu i sierpniu w seminarium duchownym misjonarzy saletynów odbywają się rozmowy wstępne przed przyjęciem do zgromadzenia.

„Reanimacja serca” w Dębowcu dobiegła końca

Od 27 do 30 czerwca w „polskim La Salette” odbywało się 29. Saletyńskie Spotkanie Młodych. Zgromadziło ono blisko 1700 uczestników wraz z opiekunami z całej Polski oraz ze Słowacji.

Saletyńska młodzież dla kolegów ze Wschodu

Uczestnicy tegorocznego spotkania młodych w Dębowcu z wielką hojnością włączyli się w zbiórkę organizowaną przez Bilet dla Brata.

Zakończyła się „Reanimacja serca” (wideo)

Dębowiec pożegnał uczestników 29 Saletyńskiego Spotkania Młodych. Zgromadziło ono blisko 1700 uczestników wraz z opiekunami z całej Polski oraz ze Słowacji.

O Bożym miłosierdziu w Dębowcu (wideo)

Trzeci dzień 29 Saletyńskiego Spotkania Młodych był wypełniony słowami nadziei i świetną muzyką.

Dzień spowiedzi w Dębowcu (video)

Drugi dzień Saletyńskiego Spotkania Młodych jest poświęcony sakramentowi pojednania. Co roku uczestników spowiada kilkudziesięciu kapłanów.

Spotkanie w Dębowcu po raz 29 (video)

W poniedziałek 27 czerwca rozpoczęło się długo oczekiwane 29 Saletyńskie Spotkanie Młodych. W tym roku bierze w nim udział blisko 1700 uczestników wraz z opiekunami.

Saletyńskie Euro w Trzciance

Piłkarskie emocje opanowały Stary Kontynent. Polacy mocno kibicują reprezentacji narodowej. Futbol zagościł także wśród saletynów, a to za sprawą turnieju o mistrzostwo Europy Saletyńskiej Służby Liturgicznej.

1800 uśmiechów dla Mamy

– Chciałbym, żebyście ogłaszały, że wiara nie jest smutna, że nasze bycie przy Bogu jest radosne! – zachęcał ks. Bartosz Seruga MS podczas Eucharystii kończącej Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Uczestniczyło w nim blisko 1800 najmłodszych wraz z opiekunami.

170 godzin dla Jezusa i Maryi

Ile czasu poświęcasz każdego dnia Jezusowi i Maryi? Melania i Maksymin – świadkowie objawienia Matki Bożej w La Salette usłyszeli od Niej zachętę do codziennej modlitwy. Dzieci przyznały, że nie jest to ich najważniejsza codzienna czynność.

Siła Biletu dla Brata (video)

Odliczanie do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży weszło w ostatnią fazę. Młodzi z całego świata cieszą się na to wielkie spotkanie w Krakowie.

Daj się pokochać Miłosiernemu

Michał Niemiec: zwyczajny – niezwyczajny człowiek. W Krakowie uznawany za jednego z najlepszych organistów. W parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej na krakowskim osiedlu Cegielniana lubiany i ceniony organista. Prywatnie skromny, zawsze uśmiechnięty. Właśnie rynek muzyczny wzbogacił się o wspaniałe wydawnictwo, jakim jest płyta Michała Niemca „Kerygmat miłosiernego, czyli…daj się pokochać”.

Poznaj lepiej La Salette

Ukazał się siódmy tom serii „Studia Salettensia”. Publikacja nosi tytuł „La Salette w świetle dokumentów źródłowych i magisterium Kościoła”.

Strony