Aktualności

Aktualności

Z wizytą u Królowej Gór (wideo)

Czesi to nasi południowi sąsiedzi i wydawać by się mogło, że ich dobrze znamy. A czy znamy Kościół w Republice Czeskiej?

Modlitwa i wsparcie dla Kościoła na Wschodzie (video)

Co roku w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Już po raz drugi ma on szczególny charakter ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie.

Nowy instrument na chwałę Chrystusa Króla

W Niedzielę Chrystusa Króla 23 listopada w Mělníku ordynariusz diecezji litomierzyckiej w Czechach bp Jan Baxant poświęcił nowe organy. Było to wielkie święto zarówno parafii, jak i całego miasta.

Filipińscy saletyni wybrali prowincjała i radę

Obradująca w dniach 11–14 listopada kapituła prowincji pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Nadziei wybrała nowe władze prowincji.

„Serdeczny” Weekend z Bogiem

W parafii saletyńskiej w Krzywym Rogu od 7 do 9 listopada odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z zachodniej Ukrainy.

Weekend z saletynami

Jesienne Dni Otwarte miały nietypowy charakter. Młodzi poznali nie tylko saletyńskie seminarium w Krakowie, lecz także sanktuarium w Dębowcu.

Prorocy dla współczesnego świata

Uroczystymi nieszporami z I Niedzieli Adwentu 29 listopada w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu rozpoczęły się obchody Roku Życia Konsekrowanego.

Stare Włochy powitały Matkę Bożą Częstochowską

Po raz trzeci w historii parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie przyjmowała kopię obrazu jasnogórskiego.

Rodzina, tematy tabu i Blachnicki

Są takie rzeczy, o których młodzież nie powie swoim rodzicom, ale… porozmawia o nich na rekolekcjach.

Zarządzać i służyć

Ekonom w zakonach jest osobą, która w imieniu przełożonego zarządza dobrami materialnymi. 24 listopada w Krakowie odbyło się spotkanie saletyńskich ekonomów.

O modlitwie w saletyńskim czasopiśmie

Ostatni w tym roku numer „Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej” poświęcony jest dobrej modlitwie.

Rok Życia Konsekrowanego – zaproszenie na Jasną Górę

Pierwsza niedziela Adwentu, 30 listopada, zgodnie z decyzją papieża Franciszka rozpocznie w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. W Polsce rozpoczną go uroczystości na Jasnej Górze.

Komunikat na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Z okazji rozpoczęcia w Kościele Roku Życia Konsekrowanego Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego KEP bp Kazimierz Gurda wystosował okolicznościowy komunikat.

Rozpoczęły się przygotowania do SSD i MSSM

Spotkanie organizatorów Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu i Saletyńskich Spotkań Dzieci w Kobylance odbyło się w dniach 8-10 listopada w domu rekolekcyjnym sióstr kanosjanek w Gosławicach.

Biwak z Hiobem

„Cierpienie – odwieczny skandal Boga?” – to temat biwaku modlitewnego w Łomnicy, który zorganizowała trzcianecka wspólnota Ruchu Światło-Życie.

Strony