Aktualności

Aktualności

Dzień spowiedzi w Dębowcu (video)

Drugi dzień Saletyńskiego Spotkania Młodych jest poświęcony sakramentowi pojednania. Co roku uczestników spowiada kilkudziesięciu kapłanów.

Spotkanie w Dębowcu po raz 29 (video)

W poniedziałek 27 czerwca rozpoczęło się długo oczekiwane 29 Saletyńskie Spotkanie Młodych. W tym roku bierze w nim udział blisko 1700 uczestników wraz z opiekunami.

Saletyńskie Euro w Trzciance

Piłkarskie emocje opanowały Stary Kontynent. Polacy mocno kibicują reprezentacji narodowej. Futbol zagościł także wśród saletynów, a to za sprawą turnieju o mistrzostwo Europy Saletyńskiej Służby Liturgicznej.

1800 uśmiechów dla Mamy

– Chciałbym, żebyście ogłaszały, że wiara nie jest smutna, że nasze bycie przy Bogu jest radosne! – zachęcał ks. Bartosz Seruga MS podczas Eucharystii kończącej Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Uczestniczyło w nim blisko 1800 najmłodszych wraz z opiekunami.

„Reanimacja serca” w Dębowcu (zapowiedź)

Dla wielu młodych najważniejszym punktem tegorocznych wakacji będą ŚDM w Krakowie. Jednak nie zabraknie też spotkań, które co roku przyciągają spore grupy uczestników. Także sanktuarium w Dębowcu już po raz 29 będzie gościć młodzież z całej Polski.

Drzwi Otwarte w seminarium

W ostatni weekend maja szesnastu uczniów i studentów mogło zobaczyć, jak wygląda codzienne życie naszych kleryków. Większość z nich to tegoroczni maturzyści.

Słowo z Mocą – także we Włochach (zapowiedź)

Biblijna fotobudka – to miejsce, w którym każdy uczestnik akcji będzie mógł zrobić profesjonalne zdjęcie z Pismem Świętym i umieścić je na swoim profilu facebooka czy instagrama. Takie fotobudki pojawią się 5 czerwca w wielu miastach w całej Polsce.

Kobylanka czeka na dzieci (zapowiedź)

Już po raz czwarty w dniach 10–12 czerwca br. najmłodsi z całej Polski spotkają się w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Hasło tegorocznego IV Saletyńskiego Spotkania Dzieci brzmi: „mamy dwie MAMY”.

Drzwi Otwarte na Koszalińskiej (zapowiedź)

Uczniów szkół średnich i starszych od 27 do 29 maja zapraszamy do odwiedzenia naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Nocne uwielbienie w rzeszowskiej farze

„Noc chwały” – to nowa inicjatywa rzeszowskiego Festiwalu Wiary i saletyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Rotunda”.

Siła Biletu dla Brata (video)

Odliczanie do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży weszło w ostatnią fazę. Młodzi z całego świata cieszą się na to wielkie spotkanie w Krakowie.

Jubileusz posługi w Czechach

– Kiedy przed 20 laty do naszej diecezji przybyli saletyni, było to dla nas wielkim błogosławieństwem. Od 20 lat stale przypominają nam niezwykle ważne orędzie Matki Bożej z La Salette – mówił biskup litomierzycki Jan Baxant podczas uroczystej Mszy Świętej w Bozkovie.

Odpust z ks. Halíkiem

W sobotę 21 maja kościółek pw. św. Jana Nepomucena „Na Poušti” w Železným Brodzie obchodził swoją uroczystość patronalną. Podobnie jak w poprzednich latach gościem specjalnym odpustu był znany czeski duchowny ks. prof. Tomasz Halík.

Poznaj lepiej La Salette

Ukazał się siódmy tom serii „Studia Salettensia”. Publikacja nosi tytuł „La Salette w świetle dokumentów źródłowych i magisterium Kościoła”.

Wieczór Miłosierdzia w Mrągowie (zapowiedź)

„Wszelka dusza wierząca i ufająca miłosierdziu Mojemu dostąpi go” – tym zdaniem z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Filipa w Mrągowie zaprasza na kolejny Wieczór Miłosierdzia. Odbędzie się on w poniedziałek 20 czerwca.

Strony