Aktualności

Aktualności

Co dalej? (wideo)

Kto usłyszał już orędzie z La Salette, nie może być bezczynny. Kto przeczytał „Dzienniczek” św. Faustyny, też ma pewne zadanie. Jakie?

Po co się modlić? (wideo)

Po co człowiek ma się modlić? Czy modlitwa w ogóle coś daje?

Po co się nawracać? (wideo)

O nawróceniu ciągle słyszymy w kościele czy podczas katechezy w szkole. Po co się nawracać?

Kim jest Jezus? (wideo)

Dlaczego mamy szanować imię „Jezus”? Co ono oznacza?

To już 169 lat!

Każdego roku 19 września wspominamy objawienie Matki Bożej w francuskiej wiosce La Salette.

Po co niedziela? (wideo)

Pójść do kościoła czy na grilla? Być na Mszy świętej czy na rybach? Po co świętować dzień święty? Jak ma wyglądać niedziela chrześcijanina?

Doroczne spotkanie przełożonych

Czterdziestu superiorów domów zakonnych oraz dyrektorów dzieł krajowych i zagranicznych polskiej prowincji saletynów uczestniczy w zjeździe formacyjnym w Dębowcu.

Sympozjum naukowe u saletynów (zapowiedź)

„Jeden duch i jedno serce (Dz 4,32). Życie konsekrowane” – to hasło IX Międzynarodowego Saletyńskiego Sympozjum Interdyscyplinarnego, które odbędzie się 8 października. Będzie ono połączone z inauguracją roku akademickiego 2015/2016 w seminarium saletynów w Krakowie.

Święto saletyńskiej parafii

W ostatnią niedzielę września jubileusz 25-lecia istnienia obchodziła parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie.

Do Maryi – rowerem lub pieszo (wideo)

Te dwie charakterystyczne pielgrzymki, organizowane przez rzeszowskich saletynów, wpisały się już w tradycję pielgrzymowania do Dębowca na odpust wrześniowy.

U Maryi z prośbą za rodziny chrześcijańskie

– Szczęśliwe życie bez Boga nie jest możliwe – przypomniał biskup Radosław Zmitrowicz z Kamieńca Podolskiego podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

Do Dębowca z prośbą o pokój

Szczególną intencją modlitw w odpustową sobotę 19 września była prośba o pokój i sprawiedliwość na świecie. W ten dzień w sanktuarium odbyło się także spotkanie dzieci.

Pierwsze śluby w Łętowem

W tegoroczne obchody uroczystości objawienia Matki Bożej z La Salette wpisały się śluby zakonne dwóch polskich saletynek.

Drugi dzień odpustu w sanktuarium

W piątek 18 września na wspólną modlitwę przybyli do Dębowca czciciele Matki Bożej Saletyńskiej oraz młodzież przygotowująca się do ŚDM w Krakowie.

Cierpiący i powołani u Maryi

Pierwszy dzień wrześniowego odpustu ku czci Matki Bożej Saletyńskiej zgromadził w Dębowcu chorych i starszych oraz osoby powołane do służby w Kościele.

Strony