Aktualności

Aktualności

„Kanapka za złotówkę” na Polach Dialogu

„Kanapka za złotówkę”, której pomysłodawcą jest ks. Tomasz Krzemiński MS oraz sytuacja na Ukrainie to główne tematy spotkania, które odbyło się 12 grudnia 2018 r. w Polach Dialogu w Krakowie.

Nowa witryna ARS-u

Od 3 grudnia Internet wzbogacił się o stronę Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej.

Zjazd saletyńskich przełożonych

Pięćdziesięciu przełożonych domów zakonnych oraz odpowiedzialnych za dzieła polskiej prowincji saletynów uczestniczyło w spotkaniu formacyjnym w Centrum Pojednania w Dębowcu.

Nowy numer Posłańca

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego...

Chorzy u Maryi obecnej i czuwającej

– Jesteśmy udręczeni – ciała nasze są udręczone, ale przychodzimy tu jako ludzie wiary, jako wierzący w szczególną obecność MN na tym miejscu i w jej opiekę nad nami; wierzący, że możemy sobie i naszym braciom i siostrom wyprosić potrzebne łaski – mówił podczas spotkania z chorymi w Dębowcu bp Jan Wątroba.

Uroczystości w Dębowcu (zapowiedź)

„Maryja towarzysząca uczniom” – to temat przewodni wszystkich czterech dni odpustu, który odbędzie się 13–16 września br. w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W gronie zaproszonych gości są biskupi rzeszowscy Jan Wątroba i Edward Białogłowski oraz biskup Marek Mendyk z Legnicy.

Odpowiadając na wezwanie Matki Bożej (wideo)

– Jeśli pozwolicie, by Pan Bóg dalej prowadził was ku obumieraniu, jeśli dalej pozwolicie być ziarnem, które w pada w żyzną glebę i obumiera, to będziecie przynosili coraz piękniejszy plon – zachęcał nowicjuszy składających pierwsze śluby zakonne ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. 

Powołani, by służyć Bogu (wideo)

– Formacja zakonna prowadziła was do tego, byście stali się nowymi bukłakami, które będą w stanie przyjąć nowość Ewangelii – bo Ewangelia jest ciągle nowa, świeża i żywa – powiedział w homilii do kleryków składających śluby wieczyste ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. 

Spotkanie młodych dobiegło końca (wideo)

W piątek 13 lipca gościnny Dębowiec pożegnał uczestników 31. Saletyńskiego Spotkania Młodych. 

Dzień powołania w Dębowcu (wideo)

Bp Rafał Markowski, Tomasz Budzyński i zespół Maleo Reggae Rockers byli gośćmi czwartego dnia Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu.

Co wydarzyło się 172 lata temu?

Corocznie 19 września wspominamy objawienie Matki Bożej w francuskiej wiosce La Salette.

Pomódl się z nami w 172. rocznicę!

W Internecie można znaleźć teksty brewiarza na uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette.

Młodzi z Ukrainy w Łanowicach

Codzienne Eucharystie z piękną oprawą muzyczną, ciekawe konferencje, warsztaty i spotkania w grupach, chwile wspólnej modlitwy oraz duża dawka dobrej zabawy pozwoliły młodzieży, która przyjechała do „ukraińskiego La Salette” w Łanowicach na zbliżenie się do Maryi i Jezusa.

Odszedł do Pana najstarszy saletyn

Z żalem, ale pełni wiary w życie wieczne informujemy, że we wtorek 7 sierpnia w wieku 100 lat zmarł ks. Josef von Rickenbach MS.

Strony