Aktualności

Aktualności

Żeby wierzyć coraz mocniej

– To nie jest obóz dla ułożonych chłopców i dziewczynek albo rodzaj kolonii dla ministrantów. Wypoczynek to tylko parę procent tego, co się tu dzieje. Bez Bożej pomocy nikt tutaj nie wytrwa – podkreśla ks. Jakub Pawłowski MS, prowadzący jeden z tegorocznych turnusów oazowych.

„Idziemy do Ciebie ze swymi troskami”

Sierpień to miesiąc, w którym Polacy zdążają do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jak co roku kilka grup pielgrzymkowych prowadzili misjonarze saletyni.

Złoty jubileusz księdza Augustyna

W środę 20 lipca w bazylice w Dębowcu 50. rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. Augustyn Hamielec MS.

Franciszek w Polsce. Podsumowanie czwartego dnia

Odwiedziny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Msza św. dla kapłanów, osób konsekrowanych i kleryków z całej Polski w sanktuarium św. Jana Pawła II, obiad z przedstawicielami młodzieży z różnych kontynentów i spotkanie z uczestnikami ŚDM na czuwaniu na Campus Misericordiae w Brzegach – złożyły się na czwarty dzień wizyty Franciszka w Polsce.

Franciszek w Polsce. Tak wyglądał trzeci dzień

Wizyta na terenie byłego obozu Auschwitz, odwiedziny u małych pacjentów szpitala w Krakowie-Prokocimiu oraz wieczorne nabożeństwo z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży – to główne punkty trzeciego dnia wizyty Franciszka w Polsce. Wieczorem, w przejmującej refleksji wygłoszonej z „okna papieskiego”, papież mówił o wizycie w Auschwitz i o tym, że wielu ludzi cierpi także dziś.

Drugi dzień papieża Franciszka w Polsce

Odwiedziny sióstr prezentek i kard. Franciszka Macharskiego w szpitalu w Krakowie, Msza św. dziękczynna za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce na Jasnej Górze, ceremonia powitania przez młodzież na krakowskich Błoniach i kolejne spotkanie w „oknie papieskim” ze zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim złożyły się na drugi dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – 28 lipca. Ich hasłem są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Pierwszy dzień wizyty papieża w Polsce

Ceremonia powitania na lotnisku w Krakowie-Balicach, oficjalne przyjęcie na Wawelu, spotkanie z prezydentem, Konferencją Episkopatu Polski oraz z wiernymi zgromadzonymi na ul. Franciszkańskiej – to kolejne wydarzenia pierwszego dnia wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży

– Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, że warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los – mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. na krakowskich Błoniach otwierającej Światowe Dni Młodzieży.

Młodzi w Łanowicach o miłosierdziu

Chociaż niektórzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, to nie zapomnieli o Łanowicach. 24 sierpnia w „ukraińskim La Salette” zakończyło się XII Saletyńskie Spotkanie Młodych.

Razem do Maryi w Roku Miłosierdzia

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – pod tym hasłem do sanktuarium maryjnego w Starych Horach wędrowali pielgrzymi z Chrenovca-Brusna.

Parafialny wypoczynek w Terchovej

Rozważania o komunikacji małżeńskiej, wypoczynek, wspólna modlitwa – to tylko niektóre punkty programu wakacyjnego obozu dla rodzin z Chrenovca.

Wniebowzięcie pod okiem żandarmerii

Tegoroczne uroczystości z okazji Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadziły w sanktuarium w La Salette we Francji ok. 3 tysiące pielgrzymów. Obchody przebiegały w szczególnej atmosferze ze względu na niedawny zamach terrorystyczny w Saint-Etienne-du-Rouvray.

170 godzin adoracji – po raz drugi

Melania i Maksymin – świadkowie objawienia w La Salette usłyszeli od Matki Bożej zachętę do codziennej modlitwy.

Żeby nie zapomnieć o przodkach (video)

Już po raz siódmy uczniowie i studenci z Dolnego Śląska wraz ze swoimi opiekunami porządkowali polskie cmentarze na Kresach.

Lectio divina o pojednaniu

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zakończyły się ośmiodniowe rekolekcje poświęcone tematyce pojednania.

Strony