Aktualności

Aktualności

Pożegnaliśmy ks. Hermanna Obersona MS

W wieku 81 lat zmarł nasz Współbrat ze Szwajcarii ks. Hermann Oberson.

Wyzwania dla formacji zakonnej

Formacji zakonników i zakonnic poświęcono międzynarodowy kongres, zorganizowany w Rzymie. Trwa on w dniach 7–11 kwietnia.

Pasja w Rainham (wideo)

Już w Niedzielę Palmową odczytywane jest opowiadanie o męce Chrystusa. Kościół chce, byśmy w ten sposób weszli w zbawcze wydarzenia Wielkiego Tygodnia.

Wielkopostna modlitwa za Ukrainę

Ulicami Buska w Niedzielę Palmową 29 marca przeszła droga krzyżowa, która połączyła katolików obu obrządków oraz wyznawców prawosławia.

Francuzi wybrali

Obradująca w dniach 16–20 marca br. w Annecy le Vieux Kapituła prowincji francuskiej dokonała wyboru nowego przełożonego prowincji i jego rady.

Miasto Królowej Różańca (wideo)

Busk – miasto położone na Kresach, kiedyś w Polsce, dziś na terenie Ukrainy. Od początku XVII wieku opiekę nad nim roztacza Matka Boża Różańcowa.

Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie (wideo)

Podczas 368. zebrania plenarnego KEP biskupi postanowili, że 5 niedziela Wielkiego Postu 22 marca br. będzie obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie.

Znamy już papieską bullę na Rok Miłosierdzia

Ceremonia ogłoszenia dokumentu „Misericordiae vultus” (Oblicze miłosierdzia) odbyła się 11 kwietnia podczas Pierwszych Nieszporów Niedzieli Miłosierdzia Bożego w bazylice watykańskiej.

Od kogo pochodzi władza?

W dzisiejszym świecie często pojawia się problem, czy posłuszeństwo władzy ma wartość absolutną, czy też wartość tę należy rozstrzygać w odniesieniu do Boga.

La Salette i Taizé – pielgrzymka młodych (zapowiedź)

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań zaprasza młodych do wspólnego pielgrzymowania do Francji w dniach 21–31 sierpnia.

Świąteczne życzenia Księdza Prowincjała

Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów ks. Andrzej Zagórski MS z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego złożył życzenia wszystkim współbraciom, czcicielom "Pięknej Pani" i osobom odwiedzającym nasz serwis internetowy.

Święta online (video)

Podczas Triduum Paschalnego gromadzimy się w kościołach na uroczystych liturgiach. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą w nich uczestniczyć, parafia saletynów w Rzeszowie przygotowała transmisję internetową.

List episkopatu na Wielki Czwartek 2015

Charyzmat to pojęcie, które bardzo silnie jest związane z życiem zakonnym. „Twórcze połączenie sakramentalnego urzędu i charyzmatu jest właściwie zadaniem każdego kapłana, nie tylko zakonnego” – między innymi piszą biskupi w liście na Wielki Czwartek.

Mocny film o Niezłomnym Męczenniku

Był 49 jezuitą zamordowanym w XVII w. na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej. Jego objawienie w 1702 r. stało się początkiem wielkiego kultu, którym jest otaczany do dziś. Nakładem Wydawnictwa La Salette powstał film „Niezłomny Patron Polski”, który ukazuje życie św. Andrzeja Boboli oraz jego obecność w dziejach naszej Ojczyzny.

Męska droga krzyżowa

Saletyni z Dębowca i Kobylanki 21 marca br. zaprosili mężczyzn do wspólnego rozważania męki Pańskiej na trasie łączącej oba sanktuaria.

Strony