Artykuły

Żywy obraz prawdziwej chrześcijanki

18 kwietnia 2017
Żywy obraz prawdziwej chrześcijanki

Listy religijne 2013

02 stycznia 2014
List religijny nr 6/2013 Drodzy Czciciele Matki Bożej Saletyńskiej! Dobiegł końca kolejny rok, jaki Boża Opatrzność nam podarowała. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie otrzymane łaski. Na środowe Nowenny złożono w tym roku około 9 tysięcy próśb i podziękowań za otrzymane dobra. Ponad 700 pielgrzymek nawiedziło dębowiecką Bazylikę  Matki Bożej z La Salette... więcej List religijny nr 5/2013

Homilia bpa Jana Wątroby wygłoszona 28.09.2013 r. w uroczystość odpustową ku czci MB Saletyńskiej w Rzeszowie

12 października 2013
Czcigodni współbracia w kapłańskim posługiwaniu, umiłowana wspólnoto saletyńska, z księdzem prowincjałem, z delegatem ojca generała, kochane siostry zakonne, siostry i bracia w Chrystusie. Tak naprawdę to każda Msza Święta prowadzi nas na Golgotę, na kalwarię, pod Krzyż. Zawsze, gdy sprawowana jest Eucharystia to jest uobecniona Jezusowa męka i śmierć i Jego zmartwychwstanie. Są takie momenty, w których słowo odczytywane w czasie Eucharystii jeszcze bardziej nam to uświadamia i zaprasza, wciąga w tę zbawcza przestrzeń.

Nadanie tytułu Bazyliki w Dębowcu

05 czerwca 2013
Nadanie tytułu Bazyliki w Dębowcu Majowe uroczystości w  Dębowcu  Anno Domini 2012

Prawda z góry La Salette

05 czerwca 2013
Prawda z góry La Salette Nie szukamy sensacji ale prawdy z góry La Salette!

Ofiara Eucharystyczna

05 czerwca 2013
Ofiara Eucharystyczna      Obecne rozważanie dotyczy rozumienia oraz przeżywania Ofiary Mszy świętej. Gdy w czasie rekolekcji organizowanych w Dębowcu, głosimy nieraz na ten temat konferencje, ludzie są  bardzo wdzięczni i mówią, że właśnie takiej nauki im potrzeba. Matka Najświętsza objawiona w La Salette płakała z powodu tych, co nie chodzą na Mszę świętą, ale także przez tych, którzy „idą do kościoła jedynie po to, by sobie drwić z religii”.

Strony