Dwa nowe sztandary ?Rodziny Saletyńskiej?

Dwa nowe sztandary „Rodziny Saletyńskiej”

17 września, podczas Wigilijnej Mszy św. Odpustowej w Dębowcu ks. prowincjał Lesław Pańczak MS dokonał obrzędu poświęcenia sztandaru dla wspólnoty Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej w Warszawie. W koncelebrze brał udział proboszcz saletyńskiej parafii w Stolicy – ks. Andrzej Szklarski MS wraz z grupą pielgrzymów. Sztandar został przekazany warszawskiej wspólnocie ARS-u przez delegację z Dębowca, z ks. Franciszkiem Gutterem MS dyrektorem Apostolstwa. Ufundowała go członkini Rodziny Saletyńskiej z Warszawy, prosząc o zachowanie anonimowości.

Na jednej stronie sztandaru widnieje postać Matki Bożej z La Salette rozmawiającej z Maksyminem i Melanią oraz słowa z Orędzia: „Czy dobrze się modlicie moje dzieci?”. Na odwrocie jest krzyż saletyński i napis: Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej w Warszawie.

Nazajutrz, 18 września, w duchowej łączności z dębowieckim Sanktuarium przeżywającym główne uroczystości odpustowe, w parafii Chrystusa Króla w Rawiczu (diec. poznańska) został poświęcony podobny sztandar. Ufundowali go czciciele Matki Bożej Płaczącej z Rawicza i sąsiednich miejscowości, którzy już 16 razy pielgrzymowali do Dębowca. Należą oni do różnych wspólnot modlitewnych. Sztandarem będą się opiekować siostry i bracia z Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, których w Rawiczu jest kilkanaście osób. Uroczystego obrzędu poświęcenia dokonał ks. proboszcz - kanonik Józef Podemski. Powiedział też kazanie na temat objawienia Matki Bożej w La Salette i szerzeniu Jej kultu, w którym ma swój udział rawicka parafia. Notatka z tego wydarzenia wraz z zestawem kolorowych fotografii została umieszczona w parafialnym piśmie „Genezaret”.

Obydwa sztandary – dla Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej w Warszawie i czcicieli Matki Bożej z La Salette w Rawiczu przepięknie wyhaftowały w Kłodzku Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji. Dziękujemy za ich trud, a wszystkim ofiarodawcom za dar serca.
Iwona Józefiak