ks. Jan Lewandowski

Żył w latach

(1930-1989)
Urodził się 10 listopada 1930 r. w Chicago jako syn Józefa i Elżbiety Kacik. Nowicjat rozpoczął 4 sierpnia 1947 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Olivet. Pierwszą profesję zakonną złożył 5 sierpnia 1948 r. w Olivet na ręce ks. Michała Bielaka, zaś wieczystą 29 września 1952 r. w La Salette na ręce ks. Wilfrida Boulanger. W latach 1948-1958 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 grudnia 1954 r. w Rzymie. Placówki i urzędy: 1958-1959 misjonarz w Milwaukee, 1959-1967 profesor w Olivet, 1967-1976 superior w Olivet, 1976-1985 prowincjał w Olivet, 1985-1986 misjonarz w Georgetown, 1986-1989 misjonarz w Olivet. Zmarł 19 maja 1989 r. w Olivet. Pochowany 22 maja na cmentarzu w Twin Lakes.