ks. Ludwik Reczek

Żył w latach

(1928-1986)
  Urodził się 19 października 1928 r. w Carnegie, Pensylvania (USA), jako syn Louisa i Lilliany Kiszki. Nowicjat rozpoczął 4 sierpnia 1946r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Olivet. Pierwszą profesję zakonną złożył 5 sierpnia 1947 r. w Olivet na ręce ks. Michała Bielaka. W latach 1947-1953 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 kwietnia 1953 r. w kościele Dwunastu Apostołów w Rzymie. Placówki i urzędy: 1953-1954 ekonom w Olivet, 1954-1956 misjonarz w Milwaukee, 1956-1965 prefekt i ekonom w Olivet, 1965-1967 mistrz nowicjatu w Olivet, 1967-1971 kapelan w Danville. 2 kwietnia 1972 r. przeszedł do diecezji Floryda. Zmarł 12 maja 1986 r. w Olivet. Pochowany 15 maja na cmentarzu w Twin Lakes.