ks. Weńczysław Weselak

Żył w latach

(1909-1938)
Urodził się 6 października 1909 r. w Beauséjour (Kanada) w rodzinie słowackiej, jako syn Weńczysława i Marii Strecker. Chrzest przyjął 11 października 1909 r. w Ladywood. Nowicjat rozpoczął 1 kwietnia 1929 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Bloomfield (USA). Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lutego 1930 r. w Bloomfield, zaś wieczystą 2 lutego 1933 r. w Altamont. W latach 1930-1935 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Altamont (USA). Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 1934 r. w katedrze w Albany z rąk ks. biskupa Gibbons. Najpierw, w latach 1935-1936 był wikariuszem w Beauséjour, a później, w latach 1936-1937, wikariuszem w Weyburn (Kanada). 2 czerwca 1937 r. wyjechał do pracy misyjnej w okręgu Arakan (Birma). Zmarł 13 lutego 1938 r. w Chaungtha (Birma) z powodu choroby, którą się zaraził podczas pracy misyjnej. Pochowany 15 lutego na cmentarzu Chaungtha.