ks. Władysław Sajek

Żył w latach

(1889-1976)
Długoletni formator saletyński. Urodził się 4 września 1889 r. w Trzcianie k. Mielca, jako syn Walentego i Ewy Krużel. Chrzest otrzymał 5 września 1889 r. w parafii św. Mateusza w Mielcu. W latach 1909-1914 ukończył Małe Seminarium w Hartford. Nowicjat rozpoczął 16 lipca 1914 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Hartford. Pierwszą profesję zakonną złożył 16 lipca 1915 r. w Hartford na ręce ks. Jana Piotra Guineta, a wieczystą 19 września 1918 r. we Fryburgu na ręce ks. Emile Plante. W latach 1915-1921 odbył studia filozoficzne we Fryburgu. Święcenia kapłańskie otrzymał 7 sierpnia 1921 r. we Fryburgu z rąk ks. biskupa Collard. Placówki i urzędy: 1921-1922 wikariusz we Fryburgu, 1922 (III-IX) profesor M. Sem. w Dębowcu, 1922-1924 proboszcz w West Warren, 1924-1940 proboszcz w Beauséjour, 1940-1941 superior i ekonom w Beauséjour, 1941-1944 misjonarz, ekonom w Olivet, 1944-1958 mistrz w Olivet, 1958-1971 misjonarz, profesor i spowiednik WSD w Olivet, 1971-1976 misjonarz i rezydent w Olivet. Zmarł 2 maja 1976 r. w Olivet. Pochowany 5 maja na cmentarzu w Twin Lakes.