W dniach 7-9 listopada 2011 roku w Wyższym Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie odbywały się warsztaty dla rekolekcjonistów. Poprowadził je ks. prof. dr hab. Andrzej Witko, dyrektor Instytutu Sztuki i Kultury UPJPII w Krakowie. Tematem tych warsztatów były rekolekcje o Bożym Miłosierdziu.
Była to już piąta edycja tego typu świczeń warsztatowych, których oragnizatorem był dyrektor Referatu Misyjno-Rekolekcyjno ks. Zygmunt Tokarz MS. Wzięło w nich udział piętnastu misjonarzy saletynów z Polski, a także z Ukrainy. Przez trzy dni słuchali konferencji dotyczących tajemnicy Bożego Miłosierdzia, osoby św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. W grupach uczestnicy dyskutowali, jak dzisiaj najlepiej przeprowadzić rekolekcje na temat Bożego Miłosierdzia i jakie tematy poruszyć.
Tegoroczny konferencjonista i prowadzący warsztatym ks. Andrzej Witko, to wybitny specjalista w dziedzinie Bożego Miłosierdzia, duchowości św. Faustyny Kowalskiej, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, doktor habilitowany nauk humanistycznych, doktor teologii, członek Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Telmo w Hiszpanii, Rady Naukowej Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Komisji Historii Sztuki Polskiej Akademii Umiejętności. Pochodzi z krakowskich Łagiewnik. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku w Krakowie. Napisał ponad 40 książek wydanych w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii i na Słowacji, poświęconych głównie problematyce Miłosierdzia Bożego, historii kultury i sztuki. Jest laureatem I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, nagrody im. ks. Szczęsnego Dettloffa oraz nagrody Prezesa Rady Ministrów.