ks. Michał Cymbor

Żył w latach

(1911-1998)
Urodził się 24 kwietnia 1911 r. w Busku-Kupcze, jako syn Józefa i Praksedy Kołodziej. Chrzest przyjął 25 kwietnia 1911 r. w Busku. W latach 1923-1930 ukończył Małe Seminarium w Dębowcu. Nowicjat rozpoczął 2 lipca 1930 r. w Hurku. Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lipca 1931 r. w Hurku na ręce ks. prowincjała Salomona Schalbettera, zaś wieczystą 2 lipca 1934 r. w Dębowcu na ręce ks. superiora Michała Bielaka. W latach 1931-1937 odbył studia filozoficzno-teologiczne w WSD w Dębowcu. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1937 r. w Przemyślu z rąk tamtejszego ks. biskupa Franciszka Bardy. Placówki i urzędy: 1937-1938 socjusz w Hurku, 1938-1939 wikariusz i katecheta w Kobylance, 1939-1943 misjonarz i pomoc duszpasterska w Rzeszowie, 1943-1946 wikariusz i katecheta we Lwowie, 1946-1948 pomoc duszpasterska w Dębowcu, 1948 (III-VIII) katecheta w Rzeszowie, 1948-1958 superior i proboszcz w Hurku, 1958 (III-VII) misjonarz i pomoc duszpasterska w Trzciance, 1958-1959 wikariusz w Warszawie, 1959-1961 misjonarz i pomoc duszpasterska w Łętowem, 1961-1981 przełożony i rektor kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie, 1981-1998 pomoc duszpasterska i rezydent w Rzeszowie. Zmarł 11 sierpnia 1998 r. w domu zakonnym w Rzeszowie. Pochowany 13 sierpnia w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym w Dębowcu.